MANDALA AKADEMİ

MANDALA AKADEMİ

MANDALA AKADEMİ

Mandala Kişisel Gelişim Eğitim Dan. ve Uygulama Merkezi

     2008 yılında Gülben Aykaç tarafından kurulan Mandala Kişisel Gelişim Eğitim Dan. ve Uygulama Merkezi; Mandala felsefesini yaymaya çalışan ve Mandala eğitimlerini, uygulamalı atölye çalışmalarını kurumlar, okullar ve bireyler bünyesinde yapan kendi alanında kurulan ilk şirkettir.

     40.000 yıl öncesine dayanan Mandala, yaşama çekilmek istenen şeyleri elde etmek amacıyla mağara duvarlarına çizilen daire içine alınmış resimlerde görülmüştür. Mandala desenleri insanların hayatlarında dileklerinin ve arzularının gerçekleşmesi için yaptıkları manyetik çekim gücü olduğuna inanılan şekillerdir. Dolayısıyla tüm mandala desenleri dairesel bir form içindedir. Daire, bütünlüğü simgeler, bir ucu sonsuza, diğeri de bedenimiz ve aklımıza kadar uzanır. Bir başka deyişle; sözlü iletişimin olmadığı dönemlerde yapılan dua sanatıdır. 

Manda (Enerji - öz), La (kap) anlamına gelmektedir. Kısacası Mandala'ya enerjiyi tutan kap diyebiliriz. Sanskritçe bir kelimedir. Mandala, bilinçaltında saklanan gerçekleri ortaya çıkartmamıza da araç olur. Yaptığımız çalışmalar sonrasında bilinçaltına attığımız bilgilerimizin açığa çıkmasıyla bize gerçek bir dışa vurum ve aydınlanma yaşatır. Böylelikle temiz bir bilinçle ihtiyacımız olan her şeyi sırasıyla yaşamımıza çekmeye başlarız.

     Psikanalizin kurucusu Carl Gustav Jung’un tıbba destek olarak soktuğu bu yöntem şu anda Amerikada Dr. Richard Moss tarafından kullanılmaktadır.

     Birçok kişi, tekrarlanan duygusal mücadele ve acı modelleriyle doğuştan gelen potansiyelini engeller. Bu pratik, elle çalışılan kılavuz insanların alışkanlık olarak bu tuzağa düştüğünü ve bu tıkanıklığı nasıl gidermemiz gerektiğine yardımcı olur ve günlük hayata kolayca dahil edilen, onları bu yıkıcı davranıştan kurtaran bir program sunar ve kendi kendilerinin doktoru olmayı öğretir.

    Kendi bünyesinde Ruh ve Beden sağlığı dengesini Mandala Art & Pilates Studio da birleştirerek çalışmalarına Nişantaşında devam eden Gülben Aykaç tarafından yaratılan Mandalalar takı ve aksesuarlar üzerinden satışa sunulmaktadır.

Adres: Meşrutiyet Mahallesi Valikonağı Caddesi. Sair Nigar Sokak. No:3/1 Emek Apt Nişantaşı / ŞİŞLİ

Tlf: 0212 224 24 18

 

MANDALA AKADEMİ