Gülben AYKAÇ

Gülben AYKAÇ

Gülben AYKAÇ

Mandala Eğitmeni Gülben Aykaç

15 yıl ALICO İstanbul,Mısır,Fas,Kuala Lumpur,New York ve Paris’ de çalışmış, Uluslararası birçok eğitimlere katılmıştır.
Dr.Deepak Chopra’nın “Bütünsel Sağlık”, “Zihin ile Ruhsal dengenin Sağlanması” “Şifalandırma” “Farkındalık alanında kalma” gibi eğitim programlarıni tamamlayıp yoga ile deneyimlerini desteklemiştir. Mandala ile ilk buluşması 1996 yılında tapınaklar adasında Borobudur tapınağında olmuştur. Daha sonra Londra’da yaşayan Psychic Artworks – June Elleni Laine'in Mandala atölye çalışmalarına girmiş ve bu bilgiyi, Analitik Psikolojinin kurucusu Carl Gustav Jung'un kullanım metodu ile Paris te (1998 – 2001) yıllarında aldığı Psikanaliz eğitimiyle geliştirmiştir.

 

 


Mandala; Geleceği Yaratma Sanatı -  05 Kasim 2021 Cuma Saat: 17:00 Papatya Salonu

Niyetlerimizin, dualarımızın ve düşüncelerimizin gerçekten de büyük bir gücü olduğunu biliyoruz. Bunların yaşamımızda birçok değişikliklere yol açabileceğini, fiziksel ve ruhsal olarak çok şeyi değiştirebileceğini çoğumuz deneyimlemişizdir. Hayatımızı istediğimiz şekilde yönlendirebilmemizin doğrudan doğruya dikkatimizi odaklama ve enerjimizi bir noktaya toplayabilmekle bağlantılı olduğu artık bir gerçek. Yıllardır hepimiz içimize dönebilmek, odaklanabilmek için çeşitli yöntemler deniyoruz bunların arasında tıbba destek olanlarda var. 

Mandala; Yaratımın Anahtarı (Uygulamalı) – 07 Kasım 2021 Pazar Saat: 16:00 Papatya Salonu

Mandala, tüm dünyada binlerce muhtemelen on binlerce yıldır kişisel büyüme, kendini ifade etme ve ruhani dönüşüm amacıyla kullanılmıştır. Mandalanın kanıtları mağara resimlerinde bulunurken şamanlar tarafından düzenli olarak kullanıldığı ve Mandala’yı dünyanın veya evrenin bir modeli olarak gören eski Asya uygarlıkları tarafından daha sonraları geliştirildiği bilinmektedir.

Mandala, hepimizin öğrenebileceği ve istediğimiz şeyi yaratmamıza yardımcı olacak bir yöntemdir. Bunun da ötesinde manyetik gücü olan bir tılsımdır. Bunun için kalıtsal bir yetimiz olduğunu gösteren kanıtlar vardır (ilk insanlık ve mağara duvarlarına yapılan çizimler) Başka bir deyişle çizimle yapılan “Dua sanatı”dır.