Dr.Pelin BALI

Dr.Pelin BALI

Dr.Pelin BALI

PhD.Doktor Holistik Güzellik Uzman & Eğitimci & Yazar

Pelin BALI , Preston Üniversitesi İşletme bölümü  ve York Üniversitesi Yüksek Lisans ve  İşletme Yönetimi PhD. Doktora programı mezunudur. 
Türkiye Güzellik sektörünün İşletmecilik alanındaki ilk ve tek kaynak kitabı olan “ Güzelliğin İşletmesi “ kitabının yazarıdır.
1994 Yılından itibaren Güzellik uzmanı ve Güzellik Uzmanlığı Usta öğreticisi olarak sektörde görev yapmaktadır.
1999 yılından itibaren Reflegsolog olarak görev yapmakta olup ,manuel terapistlere, güzellik uzmanlarına  ve sağlık sektörü çalışanlarına bu alanda da  eğitimler vermektedir. 
Bütünsel  sağlık ve güzellik terapilerinde kullanılmak üzere kendi geliştirdiği yöntem olan İntegratif Refleksolji sisteminin kurucusudur.
Rusya Folks and Healer Bioenerji Akademisi mezunu olup, Fransa Acmos Bioenerji Akademi Paris ‘in  program danışmanı olarak eğitimler düzenlemekte, Acmos enerji, beden dengeleme terapileri yapmakta ve eğitimler vermektedir. 

Doğu Avrupa Osteopati  okulunun Lisanslı ve imza yetkili eğitmenidir. Türkiye’de bir ilk olan “Manuel Buccal Face Modeling” Metodunu hem danışanlarına uygulamakta hem de Türkiye ve KKTC de bu konuda eğitimler vererek uzmanlar yetiştirmektedir. 
Dünya’ca ünlü pek çok Kozmetik Markasının Türkiye Eğitim ve Marka  Müdürlüğü görevlerini yapmış, kendi güzellik enstitülerini işletmiş ,kendi akademisinin dışında ,güzellik uzmanı ve terapist yetiştiren TC.MEB.’e bağlı özel eğitim kurumlarında ve Nişantaşı Rüstü Uzel Kız meslek lisesinde uzun yıllar branş öğretmenliği yaparak çok sayıda  güzellik uzmanı, terapist ve makyaj uzmanları yetiştirmiştir.
Türkiye Güzellik sektörünün lider kuruluşlarından Juventa Kozmetik Ürün ve Ekipmanları Şirketi Genel Müdürü ve ortağıdır.
TC.MEB. Lal Akademi Güzellik Uzmanlığı Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve ortağıdır.
Türkiye Güzellik Uzmanlarını Uluslararası ilk ve tek Güzellik & Kozmetoloji Kongresini  2000 yılından itibaren düzenleyen ACPB Eğitim & Kongre danışmanlık şirketinin kurucu ortağıdır.
Güzellik işletmeleri, medikal estetik merkezleri, hastaneler, ve Spa merkezlerinin  proje kurulum &yönetim danışmanlıklarını halen sürdürmekte olup, Refleksolog, Bioenerjist, Beslenme ve güzellik  danışmanı, olarak da danışanlarına hizmet ve eğitimler vermeye devam etmektedir.

 


Ruh & Beden & Zihin güzelliğine Holistik yaklaşım ve manuel bukkal yüz modelajı metodu ile iğnesiz ,enjeksiyonsuz, ameliyatsız gençleşme.
7 Kasım 2021 Pazar Saat: 13:30 Orkide Salonu 


Bedenimizde Bozucu alan yaratmadan nasıl genç ve güzel yaş alabiliriz.
Osteopatic Manual buccal face lift tekniği ile yüz asma ve modelleme; Kas modelajı – Osteopathy – Heykeltraş lifting - Buccal manuel ve Japon Kobido tekniğinin kombinasyonundan oluşur.
Yan etki riski olmayan gençleştirici bir metotudur.
V - line modelajı ile yüzü toparlar ve sıkılaştırır.

İnvaziv ve yarı invasiv işlemlerden korkanyada bu işlemlerin uygulanması mümkün olmayan kişilerde kullanılabilen en etkili yöntemdir.