Bihter Türkan ERGÜL

Bihter Türkan ERGÜL

Bihter Türkan ERGÜL

KOKU UZMANI

Doğal kokuların psikolojik etkileri ve kokunun medeniyetler üzerindeki önemi gibi araştırmalara devam eden Ergül Ülkemizde Koku Müzesi projesi için çalışmalarına devam etmektedir. Kişiye özel parfüm tasarımında yeme içme alışkanlıklarının ten salgısı üzerindeki etkilerini dikkate alarak çalışan Bihter Hanım elde ettiği datalar ile tenin taşıyabileceği çiçek baharat ve meyve vb gibi özleri formülüze ederek kişinin ruh halini ve kokudan beklentilerini dikkate aldığını belirtiyor. Kokunuz İmzanızdır !!! düşüncesinden hareket ederek hem psikolojik olarak kendinizi iyi hissettirecek hem de kokusu ile fark yaratacağınız parfümler tasarlıyor… Bihter Türkan Ergül evli ve 2 çocuk annesidir…
 


 

1)   Kokuların Frekansları ve Şifa - 4 Kasım 2021 - Perşembe Saat: 19:00 Papatya Salon
2)   Kadın ve  Koku Ritüeli - 5 Kasım 2021 - Cuma Saat: 19:00 Papatya Salon
3)   Kadim Uygarlıklarda Kokunun Şifası - 6 Kasım 2021 - Cumartesi Saat: 19:00 Papatya Salon
4)   Koku ve Elementler - 7 Kasım 2021 - Pazar Saat: 19:00 Papatya Salon

 

Kokuların iyileştirici gücü, bitkilerin biodinamik özlerinin yaşamsal enerjilerinden gelmektedir ve  titreşimimizi yükseltmek için kokulardan nasıl yararlanırız? Bütünsel şifada koku kullanımının tarihçesi ile ilgili bir sohbet.

Tarihe yön vermiş kadın karakterlerin koku ritüelleri, "Dişi Enerji ve Koku Ritüelleri" ile yaşamlarımızda olumlu birer değere çevirebileceğiniz tarif, yöntem ve tarihlerimizde yer alan ve bilinmeyen şifa tekniklerini içeren ve bilgilerini verildiği bir konuşma.

Kadim uygarlıklarda kokunun önemi ve ritüelleri... - Arınmak için koku... - Bilinçsizce yapılan ve zararlı olabilecek bitki ve koku uygulamaları- İştah kapatan ve birçok farklı alanda şifa veren bitkiler - Şamanik koku uygulamaları gibi konularda bir sohbet.